Like no other

FEMME FATALE You're The Inspiration (Shelly, Ňu, Ňuí)

* 19. 9. 2013

CLAIM TO FAME You're The Inspiration  x  Upwards JOYFUL JALLE

 

zdravie:    DBK 0/0        DLK A/A        EIC N/E        Optigen A        HNPK N/E        CNM N/N        DM N/N        PRA/CAT ?/?

genotyp:    čierna suka s hnedým a žltým génom

výška 54 cm, váha 28 kg

výstavy:    VN2, V4, 2x D, 2x V, VT, OV, BOB

skúšky:    OVVR I. cena, IPO-RH-T E, pretek podľa IPO-RH-FL E 1. miesto, SVZM-P, pretek podľa IPO-RH-T E 1. miesto

 

Shellynka je moja vysnívaná čierna labka z výborného spojenia Candičkinej peknej, zdravej a šikovnej sestry Claimy a krásneho zdravého a šikovného Jalleho  (pes z Fínska privezený do HU). Venujeme sa záchranárskemu výcviku, no je aj skvelá prinášačka po rodičoch.

 

Nebola až tak úplne naplánovaná, no bolo to tak vynikajúce spojenie, že som neodolala a po pár návštevách šteniatok (šteniatka odchovala kamarátka Táňa, ktorá má Candičkinu sestru Claimy) sme si ju vzali domov. Totiž, jej mamou je Candičkina sestra Claimy a otcom krásny čierny labrador importovaný z Fínska do chovateľskej stanice Welloway labradors v Maďarsku. Bola som pri prekrytí, spoznala som jeho úžasných majiteľov a ich ostatné psíky, Claimy s Táničkou poznám už zopár rokov - proste nedalo sa nevziať si šteniatko z takého spojenia. + meno Femme Fatale som vymyslela ja (nevedela som, ktorej sučke pôjde), znamená "osudová žena", takže to bolo jasné :)

Shellynka dostala meno po jednej úžasnej poslušnej sučke, ktorá bola kamoškou mojej prvej čiernej labroške Gipsynke.

Shelly si doma rýchlo zvykla a ja som si musela rýchlo zvyknúť na časté venčenie. Candy s Arikou neprotestovali voči novej kamoške a Shelly ich úspešne a beztrestne terorizuje doteraz, aj keď už má rok. Odmalička som s ňou začala pracovať na tréningoch - naučila sa štekať pomerne rýchlo, jej prenikavý štekot je nezabudnuteľným zážitkom pre figurantov :) Vonku pomerne slušne poslúcha na privolanie, prináša čo jej príde pod zuby, odmalička som ju totiž na prechádzkach zabávala loptičkami a teraz si loptičkovanie doslova vyžaduje. Vďaka jej skvelým vlohám sme už v jej 11tich mesiacoch úspešne urobili retrieverské vlohové skúšky OVVR s plným počtom bodov, bez nejakej výraznejšej prípravy. Odovzdáva odmalička do ruky, do vody ide s radosťou, tak uvidíme v budúcnosti, keď sa trošku upokojí, či sa neskúsime pripraviť aj na nejakú poľovnú skúšku. Zatiaľ sa budeme snažiť pilovať poslušnosť na cvičáku, chodiť na vodítku bez ťahania a venovať pozornosť paničke :) Totiž, aj keď je Candičkina neterka, temperamentom je úplne niekde inde - akoby mala vrtuľu v zadku, stále v pohybe, veľmi vzrušivá, tešivá, taký môj besnoško. Ešteže Candička je spoľahlivá a keď sa potrebujem venovať Shellynke, nezneužíva to (väčšinou).

Doplnenie: So Shellynkou sme v jej 20tich mesiacoch zvládli prvú základnú záchranársku skúšku v ruine podľa medzinárodného skúšobného poriadku IPO-RH-T E (ruina) na známku dobrá, neskôr v 23 mesiacoch vyhrala na medzinárodnej súťaži na Donovaloch 1. miesto podľa IPO-RH-FL E (plocha) a v 2 rokoch sme zvládli aj základnú skúšku na ploche SVZM-P a potom aj 1. miesto na preteku záchranárskych psov Cassovia Rescue Cup v kategórii IPO-RH-T E (ruina).

Zdravie: Shellynke sme dali urobiť všetky potrebné vyšetrenia, aby sme vedeli, ako ju môžeme zaťažovať a akého psíka k nej vyberať, ak by sme niekedy v budúcnosti chceli po nej šteniatka - je to zdravá sučka - kĺbiky má úplne ukážkovo čisté, genetické testy sme robili na EIC, HNPK, kde vyšla ako prenášač, a CNM a DM ako čistá.

Vyhľadávanie

Kontakt

Lucia Valentovičová Brigádnická 12
921 01 Piešťany
Slovakia
+421 905 754 018