Like no other

O našej svorke

Stávaš sa navždy zodpovedným za všetko, čo si k sebe pripútal. (Antoine de Saint Exupéry)

Našu svorku tvoria dvaja ľudia - ja Lucia, môj polovičiak Maťko a zatiaľ dva psíky = labradorka Candy a beauceronka Arietka. Budem písať v množnom čísle, pretože od okamihu, keď sa v mojom živote objavil Maťko, začali sme spolu tvoriť jeden celok. Väčšinu času trávime spolu a tak ako mňa Maťko učí tráviť čas aj bez psíkov, ja ho učím začleňovať psíkov do všetkých našich aktivít a ukazujem mu aj iné stránky psíčkarského života ako poznal doteraz. :)

 

Lucik - škorpiónka, psíčkarka telom i dušou, ktorá výchovu a výcvik psa berie v prvom rade cez etológiu.

Snažím sa mať zo psa v prvom rade spoločníka, na ktorého sa dá spoľahnúť, samozrejme s ohľadom na potreby a povahu psíka. Prvým mojím psíkom bol čivaviak Happy, ktorého som dostala ako 10ročná. Dožil sa krásneho veku 14 a štvrť roka, doopatrovala som ho najlepšie ako som vedela.

Gipsy - moja druhá psica, ma zasvätila do psíčkarského života. Vďaka tejto skvelej labradorke viem to, čo viem a dovolím si tvrdiť, že vďaka nej som tým, čím som a aj keď je už za dúhovým mostom, je so mnou dennodenne - v spomienkach a v srdiečku.

Candy - moja tretia parťáčka ma učí stále nové veci, vďaka nej som sa nezbláznila po Gipsynkinej smrti a ona mi spríjemňuje každý deň svojou pojašenou povahou. :)

Arietka - beauceronská diablica,  s ktorou sa chystáme spoznávať kynologický svet z trošku iného uhla - športovej kynológie.

 

Maťko - býk, psíčkar vo výcviku, človiečik s veľkým srdcom.

 

Maťkova minulosť sa spája najmä s bradáčmi - najskôr veľkými a potom malými. Pred vyše 2 rokmi si kúpil svojho prvého vlastného psíka - welshteriéra Draga, ktorý sa ale po Maťkovom osamostatnení nechce rozlúčiť so svojou parťáčkou malou bradáčkou Sallynkou a tak si Maťko vymyslel pre Candy parťáčku - beauceronku Arietku, s ktorou spoznáva kynologický svet zblízka.

Vyhľadávanie

Kontakt

Lucia Valentovičová Brigádnická 12
921 01 Piešťany
Slovakia
+421 905 754 018