Like no other

Psie nebo

10.11.2012 19:35

Čo sa stane s vašim domácim miláčikom po jeho smrti? Existuje psie nebo alebo povestný dúhový most? Ja verím, že áno a snáď tento článok pomôže niekomu smútiacemu za svojim miláčikom tak, ako pomohol mne keď mi zomrel malý Happy a potom Gipsynka.

 

 

Viete si predstaviť nebo bez domácich miláčikov?


Existuje špeciálne miesto, kam idú všetky milované zvieratká keď zomrú. Toto je iba dočasné miesto. Ale tam sú stromy, tráva, jazerá a všetko, čo majú radi. Tu sa môžu hrať, jesť a spať, ešte lepšie ako predtým ako zomreli. Tam neexistuje žiadna bolesť, starosti, strach, nebezpečenstvo, ktorého by sa bolo treba báť. Jediné šťastie, ktoré im chýba, je ich milovaná ľudská svorka – VY.

Zdravie je úplne obnovené, všetky zranenia vyliečené. Psy a mačky sa spolu hrajú ako mláďatká a nemajú čas smútiť za vami. Chýbate im, ale zvláštnym zvieracím inštinktom cítia, že toto sa zmení k lepšiemu. A radostne očakávajú.

Ale každý raz zažije deň, keď uprostred hrania zrazu cítia, že niečo sa zmenilo. A všetky ich zmysly budú na vrchole vzrušenia a v pozore. Budú ňuchať vzduch a pozerať sa do diaľky, kde začnú rozpoznávať najmilovanejšiu špeciálnu bytosť. V povznesenej nálade, so žiariacimi očami a krútiac chvostom sa rozbehnú tryskom, takmer vznášajúc sa ponad zelenú trávu.

Váš očakávaný príchod bol precítený a neexistuje nič, čo by vás mohlo rozdeliť. Slzy vám tečú z očí bežiac si vzájomne oproti. Váš miláčik vám skočí do náručia a priľnete k sebe v radostnom opätovnom stretnutí. Máte celú tvár od natešených pusiniek a vy bozk vrátite, práve tak radostne. Vaše ruky láskavo znovu pohladia milovaný kožuštek, takisto hlavu, krk a telo. Vzájomne si pozriete do milujúcich očí a tie staré prekrásne zdieľané pocity sú znovu späť.

A vtom, niečo vás oboch zavolá do iného poľa tepla a starostlivosti, kde sa všetka tá láska, ktorú poznáte, stáva skutočnosťou. S vašim miláčikom opustíte čakaciu zónu, kráčate do hlavnej časti neba a začínate tam nový život – spolu.

Ak veríte, že zvieratá nas môžu milovať rovnako ako my ich, potom je logika jasná a nikto ju nemôže poprieť. Ak veríte, že niekde je nebo pre ľudí, potom tam musia byť, čakajúc na nás, kým vstúpime. Nebo je láska, a zvieratká ju vždy zdieľajú s nami.

 

Preložené z originálu:

~ Wallace Sife, Ph. D., The Loss of a Pet


 

Vyhľadávanie

Kontakt

Lucia Valentovičová Brigádnická 12
921 01 Piešťany
Slovakia
+421 905 754 018